در این متن در مورد درسي برای کانتنت مارکتینگ که می‌تونین از بدترین گربه دنیا یاد‌بگيرين صحبت مي‌كنيم. بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ یکی از زیرشاخته های دیجیتال مارکتینگ به حساب میاد. در واقع استفاده از محتوا برای بازاریابی گفته می‌شه. بازاریابی همیشه برای فروش نیست، گاهی وقت ها می‌تونه برای اهداف خیرخواهانه هم مورد استفاده قرار بگیره. در اینجا هم داستان در مورد پناهگاه حيواناتي هست كه از يه تكنيك ماركتينگ کمک گرفته، تا برای یکی از گربه های مجموعه‌شون سرپرست جدید پیدا کنه.

اگر به توجه به جزئيات در كسب و كار و یادگیری موضوعات مهم از روش های جالب علاقه دارین، پیشنهاد می دیم این مطلب نه چندان بلند رو تا انتها بخونین.

توی آگهی های معمولی سرپرستی حیوانات چی می‌بینیم؟

حتي اگر تا حالا به صفحات حمايت از حيوانات و آگهي‌هايي كه براي سرپرستي حيوانات داده مي‌شه برنخورده باشين، باز هم مي‌تونين حدس بزنين كه تير «بدترين گربه دنيا» لحن معمولي نيست. توي آگهي‌هاي ديگه معمولا از لوسي، بامزه بودن، مهربوني و ساير ويژگي‌هايي از اين دست صحبت مي‌شه. صفات خوبی که آدم ها رو ترغیب کنن تا یه گربه یا سگ رو به سرپرستی قبول کنن.

اما اينجا دنياي اينترنت هست، با يه عالمه رقابت شديد و بر عكس مثل معروف، «همرنگ جماعت بودن» نيازها رو برطرف نمي‌كنه. اينجا و در اين فضاي پر از رقابت بايد متفاوت بود.

چه چیزی این آگهی رو متفاوت کرده؟

تیتر و نحوه ارائه محتوا درسی اولين هست که تو کانتنت مارکتینگ باید از این گربه بگیریم. موضوعاتی که اون رو متفاوت از بقیه و به یادمودنی می‌کنن. تیتر متفاوت باعث می‌شه تا بین صفحات و آگهی‌های دیگه گم نشه و توجه رو به خودش جلب کنه. گربه‌اي که توی متن آگهی‌ها در موردش گفتن «اولش فكر كرديم مريضه اما بعدش فهميديم اون يه احمقه!» در ادامه و آگهي‌هاي ديگه اشاره شده اين گربه اصلا با بچه ها كنار نمياد، درآغوش كشيدن رو دوست نداره و ….  تقريبا هر کاری که آدم‌ها از گربه به عنوان حیوان خونگی‌شون می‌خوان رو انجام نمی‌ده!

درسي برای کانتنت مارکتینگ از بدترین گربه دنیا
درسي برای کانتنت مارکتینگ از بدترین گربه دنیا

اما داستان به یه آگهی ختم نشد. یه عالمه کاربر فیسبوک اون رو لایک کردن، براش کامنت گذاشتن و پست رو به اشتراک گذاشتن.  شبکه ها و سایت های خبری مختلفی مثل theguardian.com و سی ان ان و … هم در موردش صحبت کردن و این گربه واقعا معروف شد.

نتیجه اما هموني شد كه صاحبين پناهگاه حيوانات بي‌سرپرست ميخواستن:  با بیشتر از 175 درخواست برای سرپرستی، بدترين گربه دنيا يه خونه پيدا كرد.

بدترين گربه دنيا چه درسي برای کانتنت مارکتینگ داره؟

اول اینکه دنبال شیوه متفاوت برای بیان باشین. قبلا در مورد گاو بنفش توی کسب و کار صحبت کردیم. باید بتونین یه ویژگی تفاوت بوجود بیارین، حالا حتی اگر این ویژگی منفی باشه.

دوم اينكه براي موفقيت توي كانتنت ماركتينگ عجله نكين و زود خسته نشین! قبلا توی یه متن درمورد یه اشتباه رایج در زمینه کانتنت مارکتینگ توضیح دادیم، که پیشنهاد می‌دیم بخونین. اين پناهگاه دفعه اولي نبود كه آگهي‌هايی با محتوای متفاوت و بامزه توليد مي‌كرد اما يكي شون بهترين نتيجه رو گرفت. عوامل مختلفی هستن که می‌تونن یه محتوا رو موفق کنن که علاوه بر ویژگی‌های اون، موضوعی مثل زمان مناسب رو نباید دست کم گرفت.

شنیدین می‌گن برای موفقیت باید در زمان مناسب در مکان مناسب باشین؟ پس شما با تولید محتوای خوب شرایط مناسب رو محیا کنین و منتظر باشین تا به وقتش و در زمان مناسب موفقیتی که لیاقتش رو دارین رو کسب کنین.