چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟ این سوالی است که برای بسیاری از صاحبین کسب و کار، از بزرگ و پررونق گرفته تا کوچک و تازه تاسیس را درگیر خود کرده است. اینستاگرام یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است و به جرات می‌توان گفت پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در بین کاربران ایرانی است. بنابراین تعجبی ندارد که کسب و کارها بخواهند در مورد بازاریابی اینستاگرام بدانند.

چیزی که به عنوان یک برنامه به اشتراک گذاری عکس شروع شد، اکنون یک ابزار بازاریابی شناخته شده است که می‌تواند به شما کمک کند فروش بیشتری داشته باشید و درآمد آنلاین کسب کنید. در این مقاله، نکات قابل اعتماد بازاریابی اینستاگرام را که می‌تواند به شما در تبلیغ کسب‌وکارتان در این  پلتفرم کمک کند، می‌پردازیم.

بازاریابی اینستاگرام را از کجا شروع کنم؟

یک کاربر اینستاگرام به طور متوسط ​​حدود 28 دقیقه در روز را صرف گشت‌وگذار در اپلیکیشن می‌کند. همه تلاش می‌کنند تا بخشی از این زمان را به پیج اینستاگرام خود اختصاص دهند، چرا که جلب توجه بیشتر یعنی امکان بیشتر برای فروش بیشتر و همین موضوع است که سوال چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟ را ایجاد می‌کند.

شروع راه بازاریابی اینستاگرام از شناخت مخاطبین می‌گذرد. شما قبل از هرچیزی باید بدانید که با چه کسانی در ارتباط هستید. پس از آن با درک نیازها، اهداف و چالش‌هایی که آنها دارند سعی کنیم صفحه اینستاگرام را به شیوه‌ای بسازیم که برای آنها جذاب باشد. برای شروع می‌توانید از سوال‌های زیر شروع کنید:

چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟

قبل از اینکه جواب این سوال را بررسی کنیم، لازم است متذکر شویم که مسیر پیشرفت در اینستاگرام نیازمند صرف زمان و انرژی است که بودجه مالی شما می‌تواند به عنوان کاتالیزور در این مسیر عمل کند. پس به جای راه‌های میانبری مانند کمپین جذب فالوور اینستاگرام یا گروه های حمایتی، که معمولا نتیجه منفی روی صفحه شما دارند، بهتر است از مسیر درست و اصولی استفاده کنید. هر چند این مسیر ممکن است آهسته‌تر باشد، اما شما را به مشتریان واقعی می‌رساند.

توصیه اول: برای صفحه برنامه‌ریزی کنید

قبل از شروع کار باید برنامه خود را بدانید و یک مسیر حدودی مشخص کنید. این موضوع به استراتژی محتوا معروف است، در واقع کمک می‌کند تا از مسیر پیشرفت به سمت هدف اصلی خود خارج نشوید. برای مثال بدانید کلا چه شیوه‌ای برای تولید محتوا خواهید داشت. آیا قرار است به شیوه بلاگری تولید محتوا کنید و یا قرار است صرفا عکس‌هایی از محصولات خود را قرار دهید، عکس‌هایی که مد نظر دارید چه فرمتی دارند و در چه شکل و ظاهری هستند و…

برای اینکه بدانید چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟ باید تصمیم بگیرید برای هر بخشی از صفحه (استوری، ویدئو، پست تکی، پست اسلایدی، هایلایت‌ها، ریلز و…) قرار است چه نوع محتوایی داشته باشید.

در مرحله بعدی برنامه‌ریزی وارد برنامه‌ریزی برای یک ماه می‌شویم. این امر که به تنظیم تقویم محتوا معروف است مشخص می‌کند در هر روز از یک ماه قرار است در مورد چه موضوعی محتوا تولید کنید. اگر برای ایده محتوا دچار مشکل هستید، می‌توانید از ویدئو زیر کمک بگیرید:

توصیه دوم: شروع کنید

از هرجایی که هستید شروع کنید. به جای اینکه منتظر بهترین فرصت باشید، از هرجایی که هستید شروع کنید. بسیاری از کارهایی که آینده موفقی هم دارند، به دلیل ایده‌آل طلبی هرگز عملی نمی‌شوند. از آنجایی که محیط شبکه‌های اجتماعی پویا است و شما باید به مرور شیوه خود را بر اساس سلیقه و بازخوردی که از مخاطب می‌گیرید تغییر دهید، پیشنهاد کوکو کانتنت به شما این است که کار را شروع کنید و پیشرفت را در مسیر پیدا کنید.

به طور کلی می‌توانید محتوای خود را به بخش‌های زیر تقسیم کنید:

  • ارزشمند: کمک کننده، آموزشی که چیزهای جدیدی به مخاطب آموزش می‌دهد
  • ایجاد آگاهی از برند: پرورش روابط بهتر با مشتری، ایجاد وفاداری در مشتری، پشت صحنه از کارهای انجام شده
  • فروش: تبلیغ کالا و خدمات، تشویق به اقدام برای خرید
  • منحصر به فرد: محتوای اختصاصی و متمرکز بر برند
  • همیشه سبز: محتوایی که همیشه برای مخاطب کاربرد دارد
  • سرگرم کننده: محتوایی طنز برای ایجاد روابط صمیمی‌تر با برند و یا صرفا سرگرم کردن مخاطب در ارتباط با موضوع اصلی صفحه

توصیه سوم: نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را بیاموزید

بسیاری از کابران از الگوریتم اینستاگرام می‌ترسند و به دنبال راهی برای دور زدن قوانین و یا شکست دادن الگوریتم هستند، اما به جای اینکه یاد بگیرید که چگونه الگوریتم اینستاگرام را شکست دهید،  بر یادگیری نحوه استفاده از سیستم به نفع خود تمرکز کنید. چند عامل وجود دارد که تعیین می‌کند چه چیزی در جدول زمانی هر فرد نشان داده می شود.

در اینجا خلاصه‌ای کوتاه از آنچه برای الگوریتم مهم است، آورده شده است:

  • علاقه: اینستاگرام سعی می‌کند پیش‌بینی کند که یک شخص چقدرامکان دارد یک پست را بر اساس فعالیت قبلی که داشته، بپسندد.
  • زمان: پست چقدر جدید است؟
  • اینگیجمنت: منظور صفحات اینستاگرامی هستند که فرد به طور منظم با آنها در ارتباط است و الگوریتم حدس می‌زند که شخص این صفحات را بیشتر از بقیه می‌پسندد.
  • استمرار: هر چند وقت یک بار اکانت شما از برنامه اینستاگرام استفاده می‌کند

هدف الگوریتم اینستاگرام ارائه بهترین محتوا برای هر کاربر است. بنابراین، در حالی که هر عامل جداگانه ممکن است نگران کننده به نظر برسد، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که محتوای با کیفیت بالا را به طور مداوم ایجاد کنید.

برای اطلاع از آخرین تغییران الگوریتم اینستاگرام می‌توانید پیج اینستاگرام کوکو به آدرس net_cococontent را دنبال کنید.

توصیه چهارم: انواع محتوا را آزمایش کنید

در پاسخ به سوال چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟ باید بگوییم که اینستاگرام خیلی بیشتر از عکس است، پس از انواع امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. در طول سال‌ها، این اپلیکیشن راه‌های زیادی را برای اشتراک‌گذاری محتوا در پلتفرم معرفی کرده است. ترکیب آن با انواع مختلف محتوا یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام است، زیرا این فرصت را به شما می‌دهد تا با طیف وسیع‌تری از افراد ارتباط برقرار کنید.

به یاد داشته باشید: الگوریتم به علاقه مخاطبین توجه دارد و تلاش می‌کند تا انواع محتوایی را که اغلب مردم با آنها در تعامل هستند را به آنها نشان دهد. بنابراین، اگر یک نفر به پست‌های اسلایدی بیشتر از سایر انواع پست‌ها،  توجه نشان دهد و لایک و کامنت بگذارد، احتمالاً پست‌های اسلایدی بیشتری را در فید اینستاگرام خود می‌بیند. با این حال، اگر شخص دیگری بیشتر با پست‌های ویدئویی تعامل داشته باشد، بیشتر از آن نوع محتوا را در تایم لاین خود می‌بیند. هر نوع محتوا دارای مزایایی است که در زیر به این موضوع پرداختیم.

انواع محتوا اینستاگرام و کاربرد آن
برای تولید محتوا در اینستاگرام باید با انواع محتوا و کاربردهای آنها آشنا باشید

توصیه پنجم: به اعداد توجه کنید

در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری، فعالیت شما باید بر اساس سلیقه مخاطب باشد. پس بر اساس اعدادی مانند لایک، reach و هر عدد دیگری که در اینسایت اینستاگرام خود می‌بینید توجه کنید و بر اساس آنها محتوای خود را به روز کنید تا با سلیقه مخاطب پیش بروید.

توصیه ششم: با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید

تعامل برای رشد در اینستاگرام بسیار مهم است. اگر واقعاً می خواهید فالوورهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، باید فالوورهای خود را در یک گفتگو درگیر کنید.

به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که شخصی محتوای شما را می‌بیند، به این معنی نیست که در حال حاضر شما را دنبال می‌کند. اگر فرصتی برای تعامل با یک فالوور بالقوه دارید، باید از آن استفاده کنید. هر نظر فرصتی برای به دست آوردن یک فالوور جدید (یا حفظ فالوور فعلی) است، بنابراین مطمئن شوید که به هر نظری که دریافت می‌کنید پاسخ می دهید.

توصیه هفتم: تبلیغات را جدی بگیرید

انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارند، تبلیغات در صفحاتی با موضوعات عمومی، تبلیغات و همکاری با اینفلوئنسرها و… هر نوع تبلیغی می‌تواند مفید باشد، به شرط اینکه با پیج مناسبی صورت بگیرید. یعنی صفحه ای که تبلیغ شما را می‌کند در مرحله اول باید مخاطبین هدف مشترکی با شما داشته باشد، فالوورهای واقعی داشته باشد و وضعیت خود پیج تبلیغ کننده هم خوب و مساعد باشد.

توضیه هشتم: کار را به یک کاردان بسپارید

ممکن است که انجام همه این کارها به نظر شما سخت باشد، که بله واقعا هم ساده نیست. بسیاری از پیج‌ها یک تیم برای انجام تمام کارها دارند. اداره اینستاگرام و رشد در آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. ممکن است که با کلیات آشنا باشید، اما رسیدگی به همه امور برای شما زمان‌بر خواهد بود. به همین دلیل است که شغلی مانند ادمین پیج اینستاگرام وجود دارد که به افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند کمک می‌کند تا به جواب سوال چگونه در اینستاگرام پیشرفت کنیم؟ دست پیدا کنند.

در صورتی که به ادمین اینستاگرام نیاز دارید و یا برای دریافت خدمات نیازمند مشاوره هستید، از طریق بخش تماس با ما، با کوکو در ارتباط باشید.