شما به عنوان یه محتواساز باید بدونین با ارائه محتوا و توجه به جزئیات ریز می تونین روی نظر مخاطب تاثیر بذارین. در دیجیتال مارکتینگ هدف ما بالا بردن فروش هست و در بازاریابی محتوا میخوایم با استفاده از محتواسازی روی مخاطب تاثیر مثبتی بذاریم که در نتیجه به رونق کسب و کار دست پیدا کنیم.

در این پست نتیجه تغییر در ارائه محتوا و تاثیری که روی شکل گیری نظر مشتری داره رو با یه مثال توضیح میدیم.

به جواب این دوتا سوال تو ذهن تون فکر کنین:

  1. چقدر شاد هستین؟
  2. هر چند وقت یکبار به یه قرار عاشقانه میرین؟
محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین
محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین

خب توی این ترتیب به نظر می رسه میزان ارتباط این دو پرسش باهم کم هستن. این سوال ها رو از یک سری افراد پرسیدن و اون ها هم نظرشون همین بود، اما وقتی از آدم ها این سوال ها رو با این ترتیب پرسیدن:

  1. هرچند وقت یکبار به قرار عاشقانه میرین؟
  2. چقدر شاد هستین؟
محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین
محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین

میزان ارتباطی که برای شاد بودن و به قرار عاشقانه رفتن توی ذهن شون برقرار شد 62 درصد افزایش پیدا کرد! اون ها مبنای شاد بودن رو بر اساس قرار عاشقانه قرار دادن. توی بازاریابی محتوا هم ترتیب ها و ترکیب ها نقش مهمی دارن. محتوای خوب باید بدونه مطالب رو با چه ترتیبی بیان کنه تا به تاثیر دلخواه روی مشتری برسه.

محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین
شیوه ارائه روی برداشت مخاطب تاثیر داره

در تولید محتوا ترتیب و و ترکیب ارائه محتوا مهمه

موضوع دیگه ای که در ترتیب و ترکیب ارائه محتوا باید مد نظر قرار بدین، مقدار مطالب هست. قبلا در مطلبی با عنوان تولید محتوا و نکته های اون در مورد اینکه باید اطلاعات رو تا جای ممکن خلاصه کنین توضیح دادیم. مد نظر قرار بدین که مطالب معمولا به شکل یه قیف یا هرم برعکس ارائه میشن. یعنی مطالب کمتر و جذاب تر و مهم تر رو جایی قرار بدین که در وهله اول به دید مخاطب بیاد، بعد به مرور مقدار رو افزایش بدین.

فرقی نداره محتوای شما یه ویدئو باشه، یه متن باشه، یه پست باشه و … در همه این ها باید با توجه به امکاناتی که دارین نکات ترکیب و ترتیب ارائه محتوا رو در نظر بگیرین.

محتوا رو به شیوه درست ارائه بدین
شیوه ارائه یک مطلب بروی برداشت مخاطب تاثیر میذاره