اینفوگرافیک  یا Infographic در واقع مجموعه از اطلاعات یا داد ه ها هستن که به صورت تصویری و در قالب یک تصویر، آماده و به کاربر منتقل می شن.  اون ها می تونن اطلاعات مفیدی رو به شکلی ساده شده و در عین حال جذاب و چشم گیر به  کاربرها منتقل کنن. این شیوه از محتواسازی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده چون کاربرهای توجه بیشتری بهشون نشون میدن و بیشتر به اشتراک میذارن.

اینفوگرافیک و دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتنیگ به دنبال راهی برای جذب مشتری در دنیای آنلاین هست و بازاریابی محتوا یکی از شاخه های اصلی اون به حساب میاد و اینفوگرافیک ها این روزها به عنوان یکی از شیوه های محبوب محتواسازی جای خودشون رو در این رشته باز کردن. یه اینفوگرافیک مجموعه از متون ساده و کوتاه، تصاویر و یا چارت هاست که اطلاعات سریع و کلی در مورد یک موضوع به کاربر می ده.

در ساخت اینفوگرافیک ها باید گزینه هایی از جمله خلاصه و فشرده بودن اطلاعات، گزینش مناسب مطالب، استفاده از تصاویر مناسب و .. مد نظر قرار داده بشه، چون هر چقدر خلاق تر و خوش ساخت تر باشن می تونن جذابیت بیشتر برای کاربرها و نتیجه بهتری برای شما داشته باشن. در ادامه می تونین یه نمونه اینفوگرافیک تفریحی رو ببینین.

اینفوگرافیک
اینفوگرافیک کف بینی

اینفوگرافیک ها به چه دردی میخورن؟

با توجه به توضیحات بالا، اگر براتون سوال شده که این روش ارائه مطالب رو برای چه مقاصد و موضوعاتی می تونین به کار بگیرین، ما پنج حوزه کلی اون رو براتون نوشتیم.

  1. اطلاعات کوتاه و سریعی در مورد موضوع بدن.
  2. یه موضوع پیچیده رو به شکلی ساده بیان کنن.
  3. نتایج یه تحقیق یا داده های نظرسنجی رو نشون بدن.
  4. یه پست یا گزارش بلند رو خلاصه کنن.
  5. موضوعات مختلف رو با هم مقایسه کنن.
  6. اطلاعات یا آگاهی رو در مورد موضوعی بالا ببرن.
اینفوگرافیک
اینفوگرافیک چیست؟