تکنیک افزایش فروش یعنی اینکه باید نوع دیدگاه‌تون رو نسبت به مسائل تغییر بدین. باید سعی کنین نگاه‌تون رو شبیه به یک کارآفرین کنین و از نگاه یک کاسب سنتی فاصله بگیرین. کاسب رو ما در این مطلب اصطلاحا به کسی می‌گیم که با روش‌های سنتی سعی در فروش داره و کارآفرین رو به کسی نسبت می‌دیم که از تکنیک‌های جدید کمک می‌گیره.

یک کارآفرین از مارکتینگ و شیوه‌های اون استفاده می‌کنه، قدم‌های فکر شده برمی‌داره و فروش خودش رو افزایش می‌ده. این روش‌ها در هر کسب‌وکاری قابل اجرا هستن چون مارکتینگ از روش‌های خلاقانه و علمی کمک می‌گیره تا فروش رو بالا ببره. برای این شیوه‌ها می‌تونین از تکنیک‌های کمپانی‌های معروف و روش‌هایی که قبلا استفاده شده و پاسخ دادن هم کمک بگیرین. در ادامه دو تکنیک رو به شما معرفی می‌کنیم.

برای افزایش فروش ، کارآفرین باشین

توی بازار پر رقابت امروزی، این تغییر دیدگاه کمک می‌کنه تا با فاصله گرفتن از روش‌های سنتی و استفاده از روش‌های جدید فروش و درآمد خودتون رو افزایش بدین. این روزها شاید تنها نصب کردن چند بنر با عنوان «آخرین فرصت برای تخفیف» باعث افزایش فروش نشه. از این رو کوکو کانتنت به شما پیشنهاد می‌ده تا ادامه این مطلب رو بخونین و با دو تکنیک برای افزایش فروش آشنا بشین.

تکنیک اول افزایش فروش: ارزش آفرینی کنین

در واقع شاید موضوعی که به ذهن هر کسی برسه این باشه: با افزایش قیمت درآمد رو بالا ببرین. اما تا چه حد می‌شه قیمت یک کالا رو بالا برد؟ قطعا هر کالایی حدی برای قیمت‌گذاری داره و اگر از حدی بالاتر بره مشکلاتی بوجود میاد. از طرفی همیشه افرادی هستن که سعی می‌کنن با کاهش قیمت در بازار رقابتی پیروز بشن. پس عملا با افزایش بی‌رویه‌ی قیمت از گردونه رقابت خارج می‌شین.

در مورد فعالیت در بازارهای پر رقابت، پیشنهاد می‌دیم مطلب استراتژی اقیانوس آبی رو بخونین

اما با ارزش آفرینی می‌تونین یک بازار رقابتی جدید بسازین، توی اون بازار جدید برای خودتون قیمت‌گذاری کنین و سودتون رو هم بالا ببرین. چطور؟ برای مثال یک پرتقال فروش رو فرض کنین. این فرد شاید بتونه پرتقالی که کیلویی 10 تومان هست رو با توجه به عواملی مثل کیفیت، ظاهر، امکان دست‌چین کردن، محل فروشگاه و … تا 15 تومان هم بالا ببره، اما بیشتر از این امکانش وجود نداره. در عوض همون فرد با ذهنیت کارآفرینی می‌تونه همون پرتقال رو به یک آبمیوه‌ی خوشمزه و خاص تبدیل کنه، بسته‌بندی مناسب بسازه و اون رو تا بطری 25 تومان هم بفروشه.

این فرد حتی می‌تونه آبمیوه‌های خودش رو به صورت عمده تولید کنید و به دست سایر افراد برسونه و بفروشه.

این مطلب رو توی موشن گرافی زیر بطور خلاصه ببینین.

تکنیک دوم افزایش فروش: هوشمندانه قیمت‌گذاری کنین

استفاده از علم روانشناسی یکی از روش‌هایی هست که در مارکتنیگ برای تحلیل رفتار مشتری به کار گرفته می‌شه و از اون برای اثرگذاری مثبت روی مشتری استفاده می‌شه. در واقع ذهن انسان خیلی وقت‌ها با اولین نگاه تحلیل و آنالیز رو انجام می‌ده، در مورد خرید هم که یک عمل احساسی هست، این کار بصورت عمیق‌تری شکل می‌گیره.

یک شیوه‌ی قیمت‌گذاری این هست که شما در قیمت‌ها 3 ردیف تعیین کنین. این بستگی به نوع کار شما داره، برای برخی از کالاها می‌تونه 3 سایز و بسته‌بندی باشه، برای خدمات می‌تونه 3 نوع پکیج خدماتی باشه و … در این روش شما یک قیمت اولیه برای خدمات یا کالایی با ارزش کم تعیین می‌کنین. یک قیمت بالاتر برای کالا یا خدمات رده متوسط تعیین می‌کنین و یک قیمت کمی بالاتر از رده متوسط برای کالا یا خدماتی بیشتر تعیین می‌کنین. در واقع اینجا هدف فروختن مقدار بیشتری از محصول و خدمات است، به همین دلیل مقدار متوسط با تفاوت قیمتی بالا‌ از رده قیمتی کم، قرار می‌گیره و رده قیمت بالا با تفاوتی کم از قیمت متوسط. در واقع فروشنده قصد فروش سایز بزرگ رو داره و سایز متوسط تنها به عنوان ترغیب کننده قرار داده شده.

این موضوع رو با مثال آب پرتقالی که در تکنیک اول گفتیم، بیشتر توضیح می‌دیم. کارآفرین برای افزایش فروش علاوه بر جذب مشتری جدید باید سعی کنه به مشتری‌های قدیمی هم بیشتر بفروشه. برای این کار می‌تونه 3 سایز برای آب پرتقال‌ها تعیین کنه، برای سایز کوچک قیمت 35 تومان، برای سایز متوسط قیمت 45 تومان و برای سایز بزرگ قیمت 38 تومان مشخص کنه. این روش قیمت‌گذاری مشتری رو ترغیب می‌کنه تا سایز بزرگتر رو بخره.

این مطلب رو توی موشن گرافی زیر بطور خلاصه ببینین.

این تکنیکی هست که استارباکس از اون برای افزایش فروش خودش کمک گرفته و می‌شه از اون برای کسب‌وکارهای دیگه‌ای هم کمک گرفت.

اگر این مطلب رو دوست داشتین، پیشنهاد می‌دیم مطلب دیگه‌مون در مورد استراتژی تخفیف رو هم بخونین

کوکو کانتنت به شما کمک می‌کنه تا کسب‌وکار خودتون رو به روز کنین

یکی از کارهایی که این روزها کسب‌وکارهای زیادی به عنوان تکنیک افزایش فروش به کار می‌گیرن، ورود به دنیای اینترنت هست. اما این کار نیاز به استراتژی داره و باید با تکنیک درست و اصولی انجام بشه. بخش محتوا و بازاریابی محتوا یکی از نکات مهم برای این کار هست. کوکو کانتنت اومده تا به شما در این موضوع کمک کنه. اگر قصد ورود به دنیای اینترنت رو دارین، نیاز به محتواسازی و تولید محتوا دارین، برای راه‌اندازی صفحه اینستاگرام و یا سایت‌تون به استراتژی محتوا نیاز دارین، کوکو کانتنت به شما کمک می‌کنه. با همکاران ما تماس بگیرین و مشاوره رایگان بگیرین.

مشاوره رایگان