گاو بنفش یعنی جلب توجه و متفاوت بودن، یعنی غیر عادی بودن. وقتی توی جاده هستین، ممکنه کنار اون یه عالمه گاو ببینین، کمتر کسی برای دیدن این گاوها توقف می کنه اما اگر یه گاو بنفش باشه، همه برای دیدنش توقف می کنن. چون متفاوته، چون یه چیز جدیده، چون با بقیه فرق داره و می تونه جلب توجه کنه. حالا این جلب توجه می تونه تو نظر بعضی ها مثبت باشه و برای بعضی ها منفی.

گاو بنفش
گاو بنفش

توی دنیای امروزی یه عالمه ایده هست، این در حالی هست که انتخاب ها برای آدم ها زیاد شده ولی اون ها زمان کمتری دارن، در نتیجه شانس کمتری برای دیده شدن ایده ها هست، راحت ترین کار در این دنیا برای مخاطب اینه که چشم روی چیزهایی که هست ببنده و اون ها رو نادیده بگیره. چیزی که برای موفقیت و دیده شدن یه ایده باید در نظر گرفته بشه متفاوت بودن یا همون گاو بنفش بودنه.

گاو بنفش
توی دنیای امروز یه عالمه ایده هست برای مطرح شدن باید منحصر به فرد باشین

ایده گاو بنفش توسط ست گادین مطرح شده و یه کتاب هم در این زمینه داره، ایده اون در زمینه مارکتنیگ و بازاریابی یکی از موضوعات مطرح و معروف هست.

گاو بنفش
ست گادین این ایده رو مطرح کرده

یه گاو معمولی بهتره یا گاو بنفش؟

ست گادین معتقده ایده هایی که بین آدم ها پخش بشن موفق هستن. ایده های عجیب اون هایی هستن که متفاوتن، در نتیجه ممکنه مخالفانی هم داشته باشن. ایده های امن اون ایده های معمولی هستن که برای قشر آدم های معمولی بوجود میان، توی بازاری هستن که رقبای زیادی داره شما می تونین سراغ آدم های غیر معمولی برین. توی جایی که همه ایده های خیلی خوب دارن شما می تونین خیلی خوب نباشین ولی در عوض متفاوت باشین.

حالا بیاین این متفاوت بودن روبین آدم هایی که توی چند  سال گذشته در اینستاگرام و دنیای مجازی مطرح شدن مرور کنیم حتما شما هم چندتایی از این تولید محتوای متفاوت رو به خاطر میارین، خواننده ای که با روشی عجیب مطرح شده، کسب و کاری که با تبلیغی متفاوت به بحث داغ مبدل شده و … که این ها هر کدوم ممکن بوده توجهی مثبت یا منفی رو به خودشون جذب کرده باشن. حالا به کسب و کارهایی فکر کنین که تونستن با ایجاد تفاوت مطرح بشن. همه اون ها شاید دوست داشتنی نباشن، شاید خیلی ها نظرات مخالفی رو برانگیخته باشن، اما تونستن با همون ایجاد تفاوت ها مطرح بشن.

گاو بنفش
گاو بنفش