در این مطلب توضیح می‌دهیم که تقویم محتوا چیست؟ و تقویم محتوایی چه کاربردی دارد؟  درضمن اگر دنبال دانلود تقویم تولید محتوا هم هستید، پیشنهاد می دهیم در این مطلب همراه کوکو کانتنت باشید. این مطلب به شما کمک می کند تا در کار محتواسازی موفق‌تر عمل کنید و با برنامه‌ریزی نتیجه‌های بهتری بگیرید.

تقویم محتوا چیست؟

می‌دانید برای شب پنجشنبه آینده قرار است چه مطلبی در سایت قرار دهید؟ برای سه شنبه هفته بعدی برنامه خاصی برای شبکه‌ی اجتماعی دارید؟ از مناسبت مهم بعدی در تقویم اطلاع دارید؟ می‌دانید کدام مناسبت‌های ماه آینده برای کسب‌وکار شما مفیدند؟

خب اگر جواب شما به سوال‌های بالا منفی است، بهتر است بدانید که شما واقعا به یک تقویم محتوا نیاز دارید. تقویم محتوا، تقویمی است که در آن برای تولید محتوا برنامه‌ریزی می کنید و به آن Content Calendar هم گفته می‌شود. تقویم محتوایی براساس سلیقه شما تولید می‌شود. یعنی برای تهیه آن می‌توانید از اکسل استفاده کنید، از Google Sheets کمک بگیرید یا یک قالب برای خود طراحی کنید و در آن برنامه مد نظر را بنویسید. در انتهای این متن هم کوکو کانتنت یک قالب طراحی کرده و لینکی برای دانلود تقویم محتوایی گذاشته شده، که می‌توانید از آن استفاده کنید.

تفاوتی ندارد که شما بصورت انفرادی و به تنهایی به تولید محتوا می‌پردازید، یه عضوی از یک تیم هستید و در کنار چند نفر دیگر این کار را انجام می‌دهید، در نهایت یک تقویم محتوایی برای برنامه‌ریزی، هماهنگی و رسیدن به هدف لازم است.

این تقویم چه کاربردی دارد؟

شاید فکر کنید: «من تا حالا بدون تقویم کار کردم، کارها هم پیش رفتند. دیگر چه نیازی به ساخت تقویم محتوا بدارم؟»اما در اصل شاید تولید محتوا خود را انجام دادید، شاید به موفقیت‌هایی هم رسیده باشید، اما قطعا استراتژی محتوا نداشتید. به علاوه احتمالا خیلی از مناسبت‌های مناسب برای جذب مخاطب را به دلیل نداشتن برنامه منظم از دست داده‌اید.

استراتژی کمک می کند تا بهتر عمل کنید و برای آینده سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود برنامه داشته باشید.  یک تقویم محتوایی به شما کمک می‌کند تا با برنامه حرکت کنید و همانطور که برنامه‌ریزی در هر بخشی از زندگی مهم و کارساز است و به موفقیت کمک می‌کند، تقویم تولید محتوا هم در راه تولید محتوا موثر است.

همین حالا دانلود کنید….

حالا که می‌دانید تقویم محتوا چیست، برای عملکرد بهتر در کانتنت مارکتینگ و ساخت استراتژی‌های بازاریابی در زمینه بازاریابی محتوا، به یک تقویم محتوا نیاز دارید، کوکو یک تقویم طراحی کرده که می توانید از فایل زیر دانلود کنید، پرینت بگیرید یا در کامپیوتر استفاده کنید.

برای دانلود تقویم محتوایی کلیک کنید