تو دنیای امروزی که همه چیز به سمت دیجیتالی شدن پیش میره، دیجیتال مارکتنیگ نقش مهمی داره. اگر یه کسب و کاری از این روند عقب بمونه یواش یواش بازار رو از دست می ده، چون رقبایی که شاید نسبت به شما عملکرد قوی نداشته باشن با استفاده از دیجیتال مارکتینگ با قدم های اصولی به یه بازار بی نهایت دست پیدا می کنن. اون ها می تونن یه عالمه مشتری از هر منطقه ای رو جذب  کنن. دیگه منتظر نمی مونن یکی به شرکت یا مغازه شون مراجعه کنه، چون از طریق اینترنت محدودیت های فیزیکی و مکانی رو برای خودشون از بین بردن و می تونن به مشتری ها در هرجایی خدمات بدن. به همین دلیل هم هست که محتوا، دیجیتال مارکتنیگ و بازاریابی محتوا برای هر کاری، چه کوچیک و چه بزرگ لازمه.

اینفوگرافیک
دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری لازمه

لزوم ورود کسب و کارها به دنیای اینترنت و استفاده از دیجیتال مارکتینگ

با پیش اومدن اوضاع اخیر و همه گیری بیماری کرونا، اهمیت ورود به دنیای دیجیتال برای همه کسب و کارها بیشتر از قبل مشخص شد. ویروس کرونا تونست یک بار دیگه قدرت دنیای اینترنت رو نشون بده. هر کسب و کاری که در این دوران از روش های اینترنتی برای برقراری ارتباط با مشتری هاش استفاده کرد، تونست خودش رو قوی نگه داره. حتی کسب و کارهای اینترنتی بودن که بهتر از قبل هم ادامه دادن. دیجیتال مارکتنیگ همون وسیله ای هست که می تونین باهاش در دنیای اینترنت دیده بشین. این شاید روزها یه چشم انداز کوچیک از دنیای آینده باشه و نشون بده که هر کسی به این جریان آنلاین ملحق نشه، یه روزی نه چندان دور از گردونه رقابت خارج می شه.

اینفوگرافیک
دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری لازمه

یکی از راه های تاثیرگذار برای دیده شدن در فضای اینترنت استفاده از محتوای خوب هست. سایز کسب و کار شما مهم نیست، مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچیک باشین اگر دنبال چنین فرصتی هستین، کوکو می تونه این خدمات رو بهتون بده، فرقی نداره چقدر کوچیک یا بزرگ باشین ما می تونیم بهتون کمک کنیم.

اینفوگرافیک
دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری لازمه

برای این کار می تونین به راحتی با ما ارتباط برقرار کنین، فقط کافیه یه پیام بدین تا راه های مختلف متناسب با بودجه تون رو پیشنهاد بدیم.

دیگه وقتشه مدل کسب‌وکارتون رو با بازاریابی اینترنتی دگرگون کنین

دگرگون یعنی: تغییر حال یافته. متغیر شده و تبدیل شده . متغیر. از حال بگشته . دگرسان . منقلب. (به نقل از لغت‌نامه دهخدا)

اما چرا باید تغییر بدین؟ چون به نقل از ایسنا، در سال 97 بیشتر از 86 درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارن. این مقدار می‌شه بیشتر از 71 میلیون نفر! در سال 2020 هر روز مردم جهان 2 تریلیون سرچ توی گوگل انجام می‌دن. و در هر ثانیه بیشتر از 63000 سرچ! طبق آمار سال 97 بیشتر از 1 میلیار خرید اینترنتی در سال، در ایران انجام‌شده بود. (این رو هم در نظر داشته باشین در سال‌های اخیر به‌خصوص شرایط پاندمی ویروس کرونا حتما این رقم افزایش چشمگیری داشته!)

 

موتورهای جستجو، اینترنت و بلاگ‌ها سبک بازاریابی و جذب مشتری رو تغییر دادن

هنوز بیزینس‌های کوچیکی هستن که روی روش‌هایی مثل بازاریابی تلفنی، تبلیغات کاغذی، فرستادن ایمیل‌های تبلیغاتی، شرکت در نمایشگاه‌ها، تبلیغات بنری روی سایت‌ها و … پافشاری میکنن.

اما می‌دونستین…

91 درصد از کاربرهایی که ایمیل براشون ارسال می‌شد از عضویت خبرنامه‌شون رو لغو کردن.

84 درصد از کاربرهای 25 تا 34 ساله‌ بخاطر تبلیغات ناخواسته‌ای و غیر مرتبطی که روی صفحه‌شون اومده، سایت مورد علاقه‌شون رو ترک کردن.

اين رقم‌ها و آمارهای دیگه‌ای از این دست نشون می‌دن مردم وقت کمتری دارن، در نتیجه کمتر دوست دارن که در معرض تبلیغات ناخواسته و اجباری قرار بگیرن، اما این هم راه‌حلی داره…

از دیجیتال مارکتینگ به روش درست کمک بگیرین

حالا وقت روش‌های جدید هست. گوگل می‌تونه جایگزین بیزینس کارت شما بشه. مفید کلمه‌ای هست که می‌تونه جایگزین ویرال یا ویروسی شدن بشه! حالا کلمه کلیدی‌ ها حکم اون تابلو نئونی‌های سر خیابون رو دارن. 70 درصد از لینک‌هایی که کاربرها روی اون‌ها کلیک می‌کنن، بصورت طبیعی روی صفحه سرچ میان، نه به واسطه پرداخت هزینه برای تبلیغات. دیگه نمی‌تونین انتظار داشته‌باشین یه عالمه پیام بفرستین، و منتظر باشین بالاخره یکی‌شون جواب بده و مشتری باشه. چون آدم‌ها وقت کمتری دارن، کمتر دوست‌دارن درگیر بشن، کمتر دوست‌دارن در معرض تبلیغات غیرمستقیم قرار بگیرن و ….

هنوز هم دگرگونی مدل کسب‌وکارتون رو دوست ندارین؟

اما کوکو کانتنت یه پیشگویی براتون داره: حتما بیرون افتادن از گود رقابت رو کمتر دوست خواهید داشت!

از یه کار بلدش کمک بگیرین 🙂