بوجو ‌آوردن حس خوب برای مخاطب موضوعی هست که در مارکتینگ باید مد‌نظر قرار گرفته بشه. این حس همون چیزی هست که هركسي كه بتونه بوجود بياره، مشتري و مخاطبيني وفادار براي خودش مي‌سازه. كساني كه براي تجربه‌ي دوباره‌ي اون حس برميگردن و بارها و بارها مراجعه مي‌كنن.

طعم نعنای خمیردندان از کجا میاد؟

بيش‌تر از 100 سال پيش در آمريكا مردم عادت به مسواك زدن نداشتن. به همين دليل هم افراد زيادي با پوسيدگي دندان مواجه مي‌شدن. Pepsodent اولین برندی بود که خمیردندان‌هایی با طعم نعنا رو ساخت. طعم نعنا و چند مواد تشکیل دهنده دیگه که باعث می‌شدن تا این خمیردندان‌ها هم ماندگاری بیشتری داشته باشن و هم طعم بهتری داشته باشن.

حس خوب براي مصرف كنندگان خميردندان

کمپین تبلیغات این خمیردندان به نابعه تبلیغات و مارکتینگ اون زمان به اسم Claude C. Hopkins سپرده شد، اون از چهره های معروف و سلبریتی‌های زمان استفاده کرد تا به مردم نشون بده مسواک‌زدن کمک می کنه تا لبخندی زیبا داشته باشن. نمونه هایی های از این تبلیغات رو در ادامه می‌تونین ببینین. عکس ها از سایت www.vintageadbrowser.com هستن.

 عکس تبلیغ قدیمی

عکس تبلیغ قدیمی

اما همه کار هاپکینر همین نبود، چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت توضیح می‌ده طعم و مواد تشکیل‌دهنده خمیردندان ها یه عامل موفقیت بزرگ بوجود آوردن. چون افراد بعد از استفاده از خمیردندان حس تازگی در دهان‌شون دارن، همینطور حس قلقلک مانندی که سایر مواد تشکیل دهنده برای لثه و زبان‌شون بوجود میارن. مجموعه این‌ها رو ذهن آدم معادل حس تمیزی تداعی می‌کنه. چون ذهن آدم ترجیج می‌ده یه لذت و پاداش سریع رو تجربه کنه و حس‌هایی که این خمیردندان برای اولین بار ارائه داد یک نوع پاداش سریع قلمداد می‌شه.

در جایی از کتاب اثر مرکب از دارن هاردی می گه اگر مردم به سرعت نتیجه اعمال شون رو ببینن کمتر به سمت کار‌ها عادت‌های ناسالم می‌رن. فردی رو تصور کنین که بعد از یک بار مسواک نزدن دچار پوسیدگی دندان بشه، در این صورت حتما به عادت مسواک پایبند می‌مونه. در صورتی‌که پوسیدگی در طولانی مدت رخ می‌ده و کاهلی هم در مسواک همیشه بوجود میاد.

درسته کاهلی در مسواک هم هنوز وجود داره. اما بوجود آوردن حس خوب برای مخاطب چیزی بود که باعث شد در مدتی حدود 1 سال بیشتر از 60 درصد از آمریکایی‌ها این خمیردندان رو در قفسه های خونه‌شون داشته باشن.

خلاصه بگیم؟

برای موفقیت حس خوب برای مخاطب بسازین

اگر بتونين در مباحث مختلف ماركتينگ و ديجيتال ماركتينگ حس خوب براي مخاطب ايجاد كنين، به برگ برنده دست پيدا كردين. عامل موفقيت اين خميردندان و چيزي كه اون رو به عادتي روزانه تبديل كرد هم لبخند هاليوودي نبود، حس تازگي و يخي كه نعنا بوجود مي‌آورد و قلقلكي كه مواد ديگه داشتن موفقيت خميردندان رو ساختن. و شايد جالب باشه بدونين بود و نبود هيچ كدوم از همين عوامل تاثيري در اصل كاركرد خميردندان ندارن!

شما برای موفقیت در کجای کسب و کارتون می‌تونین حس مثبت برای مخاطب بسازین؟