موفقیت در استوری اینستاگرام به معنی موفقیت برای صفحه شما است. زیرا علاوه بر اینکه استوری‌ها در بالای صفحه Feed به مخاطبان نمایش داده می‌شوند، در بخش اسکپلور اینستاگرام هم قرار می‌گیرند و این به این معنی است که کاربران جدید، از طریق استوری‌ها هم می‌توانند به صفحه شما برسند. در نتیجه هرچه بیشتر استوری قرار دهید، شانس بیشتری برای راهیابی به صفحه اکسپلور اینستاگرام را دارید.

از سال 2016 که اسوری اینستاگرام رونمایی شد تا امروز محبوب‌ترین ویژگی اینستاگرام است. روزانه نیم میلیارد نفر از استوری‌های اینستاگرام استفاده می‌کنند و مشاغل یک سوم از بیشترین بازدیدهای استوری را دارند. درست است استوری‌ها ذاتا محتوای ماندگاری نیستند اما باید بخشی از استراتژی محتوا اینستاگرام شما باشند. به عبارت دیگر، شما نمی توانید استوری‌ها را نادیده بگیرید.

صفحه جدید اینستاگرام کوکو را دنبال کنید و هر روز اطلاعات جدیدی در مورد تولید محتوا در اینستاگرام به دست آوردید
صفحه جدید اینستاگرام کوکو را دنبال کنید و هر روز اطلاعات جدیدی در مورد تولید محتوا در اینستاگرام به دست آوردید

راهکارهایی برای موفقیت در استوری اینستاگرام

حالا که با اهمیت استوری آشنا شدید، ادامه مطلب را دنبال کنید و با راهکارهای پیشنهادی کوکو کانتنت که به موفقیت شما در بخش استوری اینستاگرام کمک می‌کنند، آشنا شوید.

با راهکارهای موفقیت در استوری اینستاگرام آشنا شوید
راهنمای کوکو کانتنت برای موفقیت در استوری اینستاگرام

1. با یک سوال شروع کنید

اگر استوری‌های سریالی دارید، یکی از راه‌های خوب برای ترغیب مخاطب به دیدن ادامه مطالب، شروع با یک سوال است. همه ما می‌دانیم که برای موفقیت محتوا اینستاگرام نیاز به برقراری ارتباط با مخاطب دارین و این موضوع درباره استوری هم اهمیت دارد.

درحالی که اکثر افراد تصور می‌کنند استیکرهای سوال بیشتر از کسب‌وکار، مناسب اینفلوئنسرها و بلاگرها هستند، اما شما می‌توانید در ابتدای سری استوری‌های سریالی خود، یک سوال با استیکری برای پاسخ دادن قرار دهید. شنیدن صدای مشتریان راه خوبی برای برقراری ارتباط با آنهاست.

2. از نوشته زیاد پرهیز کنید

هر استوری برای 15 ثانیه است و درست که می‌توان با فشردن انگشت زمان بیشتری برای خواندن متن صرف کرد اما خاصیت بخش استوری انتقال محتوایی سریع است، که یا در زمانی کوتاه توجه مخاطب را جلب می‌کند تا شانس دیده شدن را از دست می‌دهد. استفاده از نوشته زیاد باعث خسته شدن مخاطب می‌شود.

3. تصاویر جذاب به کار ببرید

همیشه گفتیم که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتی بر تصویر است و جذابیت تصاویر و ترکیب‌های رنگی مناسب تاثیر مهمی بر موفقیت شما در این فضا خواهند داشت. حتی اگر به هر دلیل محبور به قرار دادن متن زیاد هستید، تصاویر جذاب یا ترکیب رنگ‌های جذاب می‌توانند به جلب توجه و تعامل مخاطب کمک کنند.

4. زمان پربازدید را پیدا کنید

با ارسال پست و استوری در زمان اشتباه و یا به طور نامنظم، تعامل یا اینگیجمنت اینستاگرام خود را محدود کنید؟ ارسال پست در زمان فعالیت بیشتر مخاطبان، یک روش برای برد سریع است. الگوریتم اینستاگرام پست‌هایی را دوست دارد که در مدت زمان کوتاهی تعامل زیادی ایجاد می‌کنند و اغلب چنین پستی را به مخاطبان بیشتری نمایش می‌دهد.

برای پیدا کردن زمان پربازدید، مدتی را صرف نظارت و تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود کنید تا بهترین زمان ارسال «برای مخاطبان خودتان» را پیدا کنید. توجه به این موضوع مهم است که هر صفحه با توجه به رنج مخاطبان، زمان پربازدید متفاوتی دارد. برای مثال این زمان برای صفحه‌ای که با افراد شاغل در ارتباط است، عصر و شب است اما در مورد صفحاتی که با مخاطبان خانه‌دار در ارتباط هستند حوالی صبح تا ظهر زمان مناسب‌تری است.

5. از استیکرهای تعاملی کمک بگیرید

از آنجایی بیشتر مخاطبین شما، در سکوت محتوای شما را می‌بینند اما واکنش و تعاملی با آن ندارند، اگر مخاطب را به تعامل ترغیب نکنید در نظر الگوریتم اینستاگرام، محتوای شما غیرجذاب دسته‌بندی می‌شود و در نتیجه به مرور به مخاطبین کمتری نمایش داده خواهد شد. استیکرهای دو گزینه‌ای «آره/نه»، استیکرهای کوییز و پرسش و پاسخ راه‌های خوبی برای برقراری ارتباط با مخاطب هستند، به شرطی که سوالات و روش مناسبی برای این ارتباط مورد استفاده قرار گیرد.

6. آنالیز کنید و به فکر بهتر شدن باشید

یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به سلیقه مخاطب شما، آنالیز محتوا است. مدام محتوا تولید شده را آنالیز کنید و بازخوردها را بسنجید و استراتژی محتوا خود را به روز کنید. حتی بهترین سبک محتوا را هم داشته باشید، اما مدت زیادی آن را تکرار کنید، این سبک برای کاربر شما تکراری می‌شود یا رقیب‌هایی پیدا می‌شوند که بهتر از شما عمل می‌کنند. در نتیجه برای موفقیت محتوا در اینستاگرام باید همیشه به فکر بهتر شدن باشید.

7. به مخاطب نزدیک‌تر شوید

فضای استوری اینستاگرام این امکان را می‌سازد که با مخاطب ارتباطی نزدیک‌تر داشته باشید. در این بخش می‌توانید از اتفاقات پشت صحنه صحبت کنید، کمی طنز به کار ببرید و خودمانی‌تر باشید و حتی به موضوعاتی مرتبط با مطالب صفحه اما جدای از تقویم محتوای اصلی بپردازید.

مثال شماره 1: شاید موضوع کاری شما «معماری» باشد اما در استوری می‌توانید در مورد اتفاقات یک پروژه با چاشنی طنز صحبت کنید یا در مورد معماری‌های جالبی که در سطح شهر می‌بینید، محتواسازی کنید.

مثال شماره 2: ممکن است موضوع اصلی صفحه شما «آموزش زبان» باشد، اما در بخش استوری می‌توانید در مورد اتفاقات کلاس‌های خود صحبت کنید.

8. هایلایت‌ها را فراموش نکنید

بسیاری از کاربران جدید، وقتی وارد پروفایل اینستاگرام شما می‌شوند، چیز زیادی از شما یا برندتان نمی‌دانند. به همین دلیل هم وارد کردن اطلاعات درست و مشخص در بخش «بیو اینستاگرام» اهمیت دارد اما بخش استوری‌های هایلایت هم در این شناخت اولیه کاربرد دارند. به همین دلیل در این بخش می‌توانید از داستان برند خود بگویید، اطلاعات کلی در مورد خودتان مطرح کنید و آن را به محلی تبدیل کنید که می‌تواند بازدیدکننده را به فالوور (دنبال‌کننده) تبدیل کند.

برای پیشرفت در اینستاگرام خود نیاز به راهنمایی دارید؟

تیم کوکو کانتنت برای هر صفحه، متناسب با نیازها و مخاطبین آنها برنامه‌ای برای پیشرفت تنظیم می‌کند. اگر در هر یک از زمینه‌های استراتژی محتوا، تولید محتوا، راه‌اندازی صفحه و… نیاز به راهنمایی یا کمک دارید با مشاورین ما در کوکو در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان