اون‌هایی که به دنبال درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی هستن، باید بدونن که نیاز به بساز و بفروش دارن. البته این ساخت و فروش هیچ ربطی به ساختمان‌سازی نداره، بلکه منظورمون ارائه کالا یا خدمات هست. در واقع اگر هدف شما از راه‌اندازی یک صفحه یا پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای رشد اون، کسب درآمد هست، باید در ابتدا کالا یا خدماتی برای ارائه داشته باشین. در ادامه بهتون می‌گیم که برای درآمدزایی بهتر چه فاکتورهایی رو باید رعایت کنین.

بساز و بفروش اینترنتی

برای آشنایی با بساز و بفروش اینترنتی بهتره یک توضیح کوتاه درباره‌ی نوع معامله در فضای آنلاین بدیم. در فضای فیزیکی شما ممکنه برای خدمات هزینه پرداخت کنین، مثل هزینه‌ای که برای مکانیک، پزشک یا آرایشگر پرداخت می‌کنین. یا برای یک کالا هزینه‌ای پرداخت می‌کنین، مثل خرید از سوپرمارکت، بوتیک و … اما برای درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی علاوه بر خرید مستقیم کالا یا خدمات، مثل خرید از یک مزون آنلاین، یا خرید یک دوره آموزشی آنلاین در قبال پرداخت وجه، یک روش خرید و فروش دیگه هم هست و اون هم پرداخت بوسیله‌ی زمان یا توجه  از سمت کاربر هست!

در واقع صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی، مثل اینستاگرام، هستن که تولید محتوا خلاقانه انجام می‌دن، اما اون رو به رایگان در اختیار کاربر می‌ذارن، البته این اتفاق کاملا هم رایگان نیست، بلکه اون‌ها در ازای محتوایی که منتشر می‌کنن چیزهایی مثل توجه کاربر، فالو شدن توسط کاربر، زمانی که کاربر در صفحه‌ی اون‌ها می‌گذرونه، اعتباری که از لایک و فالو شدن به‌دست میارن و … رو دریافت می‌کنن. و این میشه نوع دیگری از معامله در دنیای اینترنتی. پس شما هم اگر قصد درآمدزایی در اینترنت رو دارین باید یکی از روش‌های بساز و بفروش اینترنتی رو انتخاب کنین.

کالا و خدمات مناسب برای درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی

حالا به اینجا می‌رسیم که برای تولید کالا، خدمات یا حتی محتوا که برای درآمدزایی انتخاب می‌شن، باید چه ویژگی‌هایی رو مد نظر داشته باشیم تا موفق‌تر بشیم؟

1 .به درد بخور باشه و نیازی رو پاسخ بده

کالا، خدمات یا محتوایی که ایجاد می‌کنین باید یه نیازی رو در نظر بگیره و اون نیاز رو پاسخ بده.

2. کیفیت خوبی داشته باشه

در این دنیای کسب‌وکار با رقابت تنگاتنگ، هر کسی که کیفیت خوبی ارائه نده، دیر یا زود از گردونه رقابت خارج می‌شه.

3. حداقل یک ویژگی برتری در مقایسه با رقبا داشته باشه

کالا یا خدمات شما باید شامل ویژگی‌هایی باشه که وقتی مشتری اون رو می‌بینه، جذبش بشه و دیگه سراغ سایر رقبا نره. شما باید حداقل از یک نظر از سایر رقبا برتر باشین.

4. جذاب باشه

این جذابیت می‌تونه در ظاهر کالا، خدمات یا محتوای شما باشه، در شیوه‌ی بازاریابی شما باشه یا خود ایده چیز جذابی داشته باشه.

برای درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی نیاز به فروش دارین

بعد از اینکه تونستین کالا یا خدمات جذابی بسازین، باید وارد فاز فروش بشین. این مرحله به نظر ساده میاد چون تنها باید سعی کنین که محصولی که ساختین رو بفروشین، اما در عمل چیزی هست که عدم مهارت در اون می‌تونه حتی بهترین و خلاقانه‌ترین محصولات رو هم با چالش روبه‌رو کنه. فروش نیاز به 3 مرحله داره:

  • آشنایی با مشتری

برای درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی باید مشتری و مخاطب رو به خوبی بشناسین و برای آشنایی با مشتری باید در جاهایی برین که اون حضور داره، با مشتری، دغدغه‌ها و علایق اون آشنا بشین تا بتونین دنیا رو از دید اون ببینین. قبلا در بازاریابی هوشمندانه به‌طور کامل درباره‌ی این موضوع توضیح دادیم.

  • قیمت‌گذاری درست

درسته که استفاده از استراتژی تخفیف یکی از راه‌های خوب برای جذب مشتری هست، اما باید توجه داشته باشین که فرآیند تعیین قیمت باید به شیوه‌ای باشه که قیمت از ابتدا به نظر مخاطب قابل قبول باشه، نه اینکه بعد از تخفیف تازه به مبلغ درستی برسه. در واقع بعد از مرحله‌ی آشنایی با مخاطب و شناسایی مشتری‌ها متوجه می‌شین که قیمتی که مشخص کردین، از دید مخاطب هدف شما قابل قبول هست یا خیر؟

  • بررسی بسترهای مناسب تبلیغات

بله، بسترهای تبلیغات هم یکی از بخش‌های درآمدزایی در شبکه‌های اجتماعی هست. کسب‌وکار بدون مخاطب حتما شکست می‌خوره و شما برای فروش نیاز به مخاطب و مشتری دارین. وقتی مشتری رو بشناسین، می‌دونین اون در کجاها حضور داره، در نتیجه می‌تونین بسترهای مناسبی برای تبلیغات و جذب مخاطب هدف‌تون رو شناسایی کنین و در اون‌ها تبلیغ انجام بدین.

اگر در این مراحل مسیرتون رو گم کردین، یا اصلا نمی‌دونین از کجا شروع کنین، کوکو کانتنت اینجاست تا برای شروع راه به شما راهنمایی بده. برای مشاوره رایگان یا دریافت خدمات با ما در تماس باشین.

مشاوره رایگان اینستاگرام