این مطلب در مورد توجه به جزئیات در کسب و کار هست، موضوع رو با یه مثال شروع میکنیم:

توی توالت های مردونه فرودگاه اسخیپول آمستردام، روی دهانه توالت تصویر یه مگس سیاه حک شده. چرا؟ به نظر می رسه مردها معمولا به سمتی ادرار می کنن و توجه زیادی ندارن که این باعث کثیفی و آلودگی اطراف توالت می شه.

در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
از توالت های آمستردام تا یه درس برای کسب و کار
در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
ار توالت های عمومی آمستردام تا یه درس برای کسب و کار

اما اگر نشانه ای برای هدف گیری ببینن، توجه می کنن و دقت شون افزایش پیدا می کنه. آد کییبوم، طراح این ایده می گه «اگر مردی مگسی ببینه به سمت اون نشونه گیری می کنه» و معتقده نتیجه این ایده خیلی خوبه. کییبوم یه اقتصاددان معروف هست که طرح توسعه ساختمان فرودگاه اسخیپول رو به عهده داره.

در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین

کارکنان اون ایده قرار دادن مگس در دهانه توالت رو اجرا کردن و نتیجه شگفت انگیز شد، چون ترشحات ادرار به خارج از توالت تا 80 درصد کاهش پیدا کرد!

در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
توی حل مسئله هاتون خلاق باشین

توجه به جزئیات کوچک و نتایج بزرگ

در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
جزئیات کوچیک می تونن تاپیرات بزرگ بذارن

در کسب و کار هم هر جزئیاتی مهم هستن و توجه به جزئیات می تونه تفاوت های بزرگی بوجود بیاره و در نهایت به موفقیت برسه. شما می تونین با توجه به جزئیات مهم، تحقیق و ساخت ایده های خوب و به کارگیری اون ها تغییرات بزرگی بوجود بیارین.

برای مثال استقبال از مشتری های قدیمی به اسم خودشون در یه کافی شاپ یا فروشگاه و به خاطر سپردن اسم اون ها از دیداری تا دیدار دیگه کار پیش پا افتاده ای هست که اهمیت بزرگی داره. دیل کارنگی در کتابش به اسم «نحوه جذب دوستان و نفوذ بر مردم» به این نکته اشاره می کنه و می گه «به یاد داشته باشین که اس یک فرد برای خود اون شیرین ترین و مهم ترین صدا در هر زبانی است» اون حتی اشاره می کنه که اسم فرد می تونه ارزشمندترین دارایی اون باشه.

شاید بتونین این توجه به جزئیات رو به مرحله بعدی ببرین. اگر کسب و کاری دارین که با آدم ها زیاد در ارتباط هستین و از این ارتباط برای ایجاد حس منحصر به فرد بودن خودتون استفاده کنین. اجازه بدین گاو بنفش کسب و کار شما همین برخورد عالی و به یاد سپردن نام مشتری ها باشه. می تونین یه فایل بسازین، در آخر هر روز اطلاعات هر مشتری رو که به خاطر دارین رو در اون یادداشت کنین. بعد از اون کافیه با دیدن اون شخص هر بار به فایل مراجعه کنین و اطلاعات فرد رو بخونین و ازشون استفاده کنین تا بتونین وفاداری یه مشتری رو به دست بیارین.

در کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین
برای حل مشکلات و مسائل کسب و کارتون به جزئیات توجه کنین