در این مطلب میخوام بگیم که تقویم محتوا چیست؟ و تقویم محتوایی به چه درد میخوره؟  درضمن اگر دنبال دانلود تقویم تولید محتوا هم هستین، پیشنهاد می دیم در این مطلب همراه کوکو کانتنت بشین. این مطلب بهتون کمک می کنه تا در کار محتواسازی تون موفق تر عمل کنین و با برنامه ریزی نتیجه های بهتری بگیرین.

تقویم محتوا چیست؟

میدونین برای شب پنجشنبه آینده قراره چی توی سایت پست کنین؟ برای سه شنبه هفته بعدی برنامه خاصی برای سایت دارین؟ می دونین مناسبت مهم بعدی توی تقویم کی هست؟ برای مناسبت مهم بعدی مطلب تون رو آماده کردین؟

خب اگر جواب تون به سوال های بالا منفیه باید بگیم شما واقعا به یه تقویم محتوا نیاز دارین که در واقع یه تقویم هست که توی اون برای تولید محتوا برنامه ریزی می کنین. بهش Content Calendar هم میگن. تقویم محتوایی بر اساس سلیقه شما تولید می شه. یعنی می تونین از اکسل استفاده کنین، از Google Sheets کمک بگیرین یا یه قالب برای خودتون طراحی کنین و توی اون بنویسین. در انتهای این متن هم ما یه قالب طراحی شده دانلود تقویم محتوایی گذاشتیم که می تونین ازش استفاده کنین.

اگر برای صفحه اینستاگرام و شبکه های اجتماعی خودتون فعالیت می کنین که فقط خودتون کاربرش هستین، اما اگر در یک تیم محتواسازی هستین، این تقویم برای کل تیم و حتی بخش های دیگه ی تیم دیجیتال مارکتینگ هست.

مطلب پیشنهادی: اگر تو تیم دیجیتال مارکتینگ کار می کنین، یا به این حوزه علاقه دارین، پیشنهاد میدیم مطلب تعریف 10 اصطلاح کاربردی دیجیتال مارکتنیگ رو بخونین.

این تقویم به چه دردی میخوره؟

شاید با خودتون بگین: «من تا الان بدون تقویم کار کردم، کارها هم پیش رفتن. دیگه چه نیازی دارم زمان بذارم و یه تقویم محتوا بسازم؟» اینجاست که باید بگیم شما شاید تولید محتوا تون رو انجام دادین، شاید به موفقیت هایی هم رسیدین، اما قطعا استراتژی محتوا نداشتین.

استراتژی کمک می کنه تا بهتر عمل کنین و برای آینده سایت یا شبکه های اجتماعی تون برنامه داشته باشین.  یه تقویم محتوایی به شما کمک می کنه تا با برنامه جلو برین. همونجوری که برنامه ریزی توی هر بخشی از زندگی می تونه کمک کنه تا موفق تر بشین، تقویم تولید محتوا هم همین طور هست.

همین حالا دانلود کنین….

پس حالا که میدونین تقویم محتوا چیست، اگر میخواین در کانتنت مارکتینگ خوب عمل کنین و استراتژی های بازاریابی در زمینه بازاریابی محتوا رو پیاده کنین، به یه تقویم محتوا نیاز دارین، کوکو یه تقویم قشنگ طراحی کرده که می تونین از فایل زیر دانلود کنین، پرینت بگیرین یا ازش در کامپیوتر استفاده کنین.

برای دانلود تقویم محتوایی کلیک کنین