اگر بخوایم استراتژی اقیانوس آبی رو خیلی خودمونی توضیح بدیم باید یه اقیانوس پر از کوسه رو تصور کنین. توی جایی که کوسه های زیادی هستن شکار زیادی انجام میشه، این رقابت و شکارها باعث می شه آب اقیانوس از خون شکارها قرمز بشه، به این بخش می گن اقیانوس قرمز. قاعدتا وقتی شکارچی های زیادی باشن سهم شکار هر کدوم هم کاهش پیدا می کنه، اگر کسی هم بخواد در این منطقه ماهیگیری کنه یا سهم کمی به دست میاره یا کلا نمی تونه موفق بشه.

در مقابل جایی رو تصور کنین که کوسه های کمتری هستن، یا اصلا کوسه ای وجود نداره. آب اون بخش آبی و تمیزه، یه عالمه هم ماهی وجود داره.  در نتیجه اگر کسی بخواد توی این آب ماهیگیری کنه خیلی راحت تر می تونه به چیزی که می خواد برسه.

استراتژی اقیانوس آبی در کسب و کار

این استراتژی اقیانوس آبی می گه که اکثر کسب و کارها تو فضای اقیانوس های قرمز فعالیت می کنن. جایی که رقبای زیادی هستن. اون ها سعی می کنن با استفاده از کاهش هزینه ها، یا پایین آوردن کیفیت بتونن قیمت رو کم کنن تا مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا به دست بیارن.

اما برای موفقیت چی کار باید کرد؟

راه موفقیت اینه که اصلا رقابت نکنین، یعنی به جای اینکه سعی کنین توی بازاری که اقیانوس قرمز هست یه سهمی برای خودتون به دست بیارین، یه بازار جدید بسازین. دنبال یه منطقه جدید برای کار باشین. همه می دونیم که ایده خوب با بررسی نیازهای مشتری به دست میان. برای داشتن یه ارتباط موفق با مشتری ها، نیازی نیست قیمت رو پایین بیارین، باید نیازهای بازار رو پیدا کنین. حالا برای اون هایی که هنوز براشون جوابی نیست و بازار رقابتی بوجود نیومده یک راه حل بدین.

موفقیت توی بازار بدون رقیب سریع تر و راحت تره

وقتی بتونین بازاری که هنوز توی اون رقیبی نیست رو پیدا کنین، تا وقتی رقبای شما هم به اون بازار پی ببرن، شما تونستین توی این بازار سهم خودتون رو به دست بیارین، شناخته و موفق بشین. مثال این رو می تونیم توی خیلی از کسب و کارهای داخلی و خارجی ایرانی و غیر ایرانی پیدا کنیم.

ایده استراتژی سرخ و آبی از کجا اومده؟

ایده استراتژی اقیانوس آبی در کتابی با اسم Blue Ocean Strategy در سال 2004 توسط دو استاد دانشگاهی مطرح شد و به یکی از تئوری های مارکتینگ تبدیل شد.

سخن آخر…

فرقی نداره در زمینه دیجیتال مارکتنیگ کار میکنین، دنبال ایده ای برای تولید محتوای خلاق میگردین، یا اصلا یه فروشگاه کوچیک هستین. باید بخش هایی که بازار بهشون نیاز داره رو پیدا کنین و در اون بخش فعالیت کنین.