با پا گرفتن اینستاگرام و ورود کسب‌وکارهای زیاد به این شبکه‌ی مجازی، ادمین پیج اینستاگرام از عناوین شغلی جدیدی هست که زیاد به گوش می‌خوره. در این متن به طور کامل با شرح شغلی ادمین صفحه اینستاگرام و درآمد و حقوق اون آشنا می‌شیم.

ادمین پیج اینستاگرام به کسی گفته می‌شه که مسئولیت یک صفحه رو به عهده می‌گیره، به رشد اون کمک می‌کنه و پست‌ها رو در پیج قرار می‌ده. برای این کار از اولین مهارت‌های مورد نیاز می‌تونیم به آشنایی کامل با اپلیکیشن اینستاگرام و قابلیت‌های اون، توانایی بالا در نوشتن، آشنایی با حداقل یک برنامه ویرایش عکس و مهارت برخورد با مخاطب و پاسخگویی صحیح اشاره کنیم.

ادمین پیج اینستاگرام کیست؟

کلمه‌ی ادمین یا Admin خلاصه شده‌ی Administrator به معنی سرپرست و مدیر هست. در شبکه‌های اجتماعی بخشی برای مدیریت صفحه وجود داره و در واقع هر کسی که در این شبکه‌ها صفحه‌ای داشته باشه به نوعی ادمین به‌حساب میاد. اما «ادمین پیج اینستاگرام» حالا برای خودش یه عنوان شغلی هست که نیاز به توانایی، مهارت‌ و تخصص داره.

شما برای ادمین صفحه اینستاگرام می‌تونین یه شخص رو استخدام کنین که مجموعه‌ای از این مهارت‌ها رو داره، یا اینکه از یک تیم کمک بگیرین که هر بخشی از کارها رو یک نفر انجام می‌ده و به اصطلاح این کار رو برونسپاری کنین. نتیجه‌ی کار از نظر روند تولید تفاوتی برای شما نداره، با این تفاوت که وقتی کار رو برونسپاری می‌کنین، دیگه درگیر استخدام و مدیریت یه نیروی جدید نمی‌شین. ولی احتمالا خروجی برای شما از نظر کیفیت متفاوت خواهد بود.

نتیجه‌ی کار یک تیم معمولا کیفیت بالاتری داره چون در یک تیم هر بخش از کار به یه متخصص در زمینه‌ی خودش سپرده می‌شه. یعنی با کمک گرفتن از یک شرکت تولید محتوا، شما در واقع یک تیم متشکل از ادمین حرفه‌ای، استراتژیست محتوا، گرافیست، نویسنده، سردبیر، ایده‌پرداز و … دارید.

مهارت‌ های ادمین صفحه اینستاگرام چی هستن؟

مهارت‌های مورد نیاز این شغل، بستگی شیوه‌ی کار صفحه اینستاگرامی و هدفش داره. اما بطور کلی ادمین‌ها به دوسته تقسیم می‌شن، کسانی که فقط مسئولیت اداره کردن صفحه رو دارن، کسانی که علاوه بر اداره کردن صفحه، محتوا هم تولید می‌کنن. در زیر این مهارت‌ها رو لیست‌وار می‌نویسیم، بر اساس هدف هر صفحه ممکنه این شرح وظایف متفاوت باشن:

 1. قرار دادن پست‌ها در صفحه
 2. قرار دادن استوری‌های صفحه
 3. دسته‌بندی استوری‌ها در بخش برگزیده‌ها (در صورت لزوم)
 4. نوشتن متن کپشن
 5. هشتگ‌گذاری مناسب
 6. پاسخ‌گویی به کامنت‌ها
 7. گرفتن سفارش
 8. پاسخ‌گویی به دایرکت (پیام‌های خصوصی)
 9. مدیریت کامنت‌های نامناسب
 10. مدیریت ارتباط با مشتری ناراضی
 11. تشخیص زمان مناسب برای قرار دادن پست‌ها
 12. بررسی صفحات مختلف برای انجام تبلیغ
 13. تهیه‌ی گزارش از نحوه عملکرد و پیشنهاداتی برای بهبود
 14. برنامه‌ریزی برای افزایش فالوور

اگر مسئولیت تولید محتوا رو هم به ادمین صفحه اینستاگرام بسپارین امکان اضافه شدن این گزینه‌ها بر اساس نیاز صفحه هست:

 1. تعیین استراتژی محتوا
 2. انجام کارهای مرتبط با برندسازی محتوایی
 3. تهیه‌ی تقویم محتوا بر اساس استراتژی
 4. نوشتن تیترهای جذاب
 5. شناسایی مطالب پرطرفدار و مرتبط با صفحه
 6. محتواسازی و تهیه محتوای خلاقانه بر اساس هدف صفحه
 7. انجام کارهای گرافیکی و مانند تولید اینفوگرافیک، پست‌های اسلایدی و …
 8. برگزاری کمپین‌های اینستاگرامی
 9. ساخت ویدئو
 10. عکاسی

حقوق یک ادمین چقدر است؟

همونطوری که توضیح دادیم خدماتی که یک ادمین پیج اینستاگرام می‌تونه ارائه بده خیلی متفاوت هست، در نتیجه بر اساس خدمات مورد نیاز یک صفحه، این قیمت می‌تونه از 700 هزار تومان برای خدمات پایه با پیجی معمولی شروع بشه.

این قیمت بر اساس فاکتورهایی مانند موارد زیر یا بسیاری دیگه متفاوت باشه.

 • تعداد مخاطبین (از نظر تعداد کامنت‌ها و دایرکت‌هایی که باید پاسخ داده‌بشه)
 • میزان سرعت عمل در پاسخگویی به کاربران
 • میزان کارهای گرافیکی
 • نوع کارهای گرافیکی (تولید کارهای گرافیکی یا استفاده از وکتورهای رایگان)
 • ویدئوها و موشن‌های تولید شده
 • عکاسی‌های انجام شده
 • تعداد پست‌های تولید شده
 • استفاده از عکس‌های یونیک، یا عکس‌های رایگان در سطح وب

کوکو کانتنت خدمات اینستاگرام هم ارائه می‌ده

علاوه بر پکیج‌هایی که در بخش تعرفه تولید محتوا معرفی کردیم، خدمات دیگه‌ای در زمینه تولید محتوا و مدیریت صفحات اینستاگرام هم ارائه می‌دیم. حالا اگر قصد استخدام یک ادمین صفحه اینستاگرام رو دارین، اما نمی‌دونین چه خدماتی نیاز دارین، می‌خواین از هزینه‌های این کار مطلع بشن و یا هر سوالی در این زمینه دارین با کوکو در تماس باشین تا مشاوره دریافت کنین و راهنمایی بشین و یک پکیج با مناسب‌ترین قیمت و بهترین امکانات مخصوص شما پیشنهاد و طراحی بشه.

مشاوره رایگان ادمین پیج اینستاگرام